Інофрмація


Пошук
Отримайте додаткову знижку 5% на всі Zippo. Промокод: 555666

Походження написів на запальничках Zippo

  • 11 вересня 2017 15:07:07
  • Переглядів: 1142

У нас виникли питання, чому компанія Zippo (Зиппо) використовує ті чи інші написи або малюнки? І ми вирішили поділитися з вами, що означають вони та чому вони зображені на корпусі запальничок.

Почнемо ми свою серію статей з таких моделей:

Нам видався цікавим текст на цих моделях і ось що ми знайшли про нього.

Zippo написи зображення картинка

Перша версія

У довідниках цитат та висловів, англосаксонських країн, де ця молитва дуже популярна, як вказують мемуаристи, вона висіла над робочим столом президента США Джона Кеннеді. Її також приписують і американському теологу Рейнхольд Нібур (1892-1971). По-англійськи її називають «Serenity Prayer» - «Молитва про спокій духу». Ось один з її варіантів:

«Господи, дай мені спокій духу, щоб прийняти те, чого я не можу змінити, дай мені мужність змінити те, що я можу змінити, і дай мені мудрість відрізнити одне від іншого».

Кому її тільки не приписували - і Франциску Ассизькому, і Оптинським старцям, і хасідіческому раббі Аврааму-Малахов, і Курту Воннегуту.

Чому Воннегуту? У 1970 році в «Новом мире» з'явився переклад його роману «Бійня номер п'ять, або Хрестовий похід дітей» (1968). Тут згадувалася молитва, яка висіла в кабінеті Біллі Пілігрима, головного героя роману. Цитата з роману: «Багато пацієнтів, які бачили молитву на стінці у Біллі, потім говорили йому, що вона і їх дуже підтримала».

Друга версія

Також існує версія, що вперше вона з'явилася в друці 12 липня 1942 року, коли «Нью-Йорк таймс» помістила лист читача, який питав, звідки ця молитва взялася. Тільки її початок виглядало трохи інакше. Замість «дай мені спокій духу» - «дай мені терпіння».

Першого серпня інший читач «Нью-Йорк таймс» повідомив, що молитву склав американський проповідник-протестант Рейнхольд Нібур (1892-1971). Цю версію нині можна вважати доведеною. В усному варіанті молитва Нибура з'явилася в 1930-х роках, а широке поширення набула в роки другої світової війни. Тоді ж її взяли на озброєння «Анонімні алкоголіки».

У Німеччині, молитва Нибура, приписувалася німецькому богослову Карлу Фрідріху Етінгер (K.F. Oetinger, 1702-1782). Тут вийшло непорозуміння. Справа в тому, що її переклад на німецьку був опублікований в 1951 році під псевдонімом «Фрідріх Етінгер». Цей псевдонім належав пастору Теодору Вільгельму. Сам він отримав текст молитви від канадських друзів в 1946 році. Наскільки оригінальна молитва Нибура? Виняток становить лише її початок. Вже Горацій писав: «Тяжко! Але легше знести терпеливо то, чого змінити не можна».

Ось ще кілька «неканонічних» молитов:

  • «Господи, захисти мене від бажання висловлюватися завжди, скрізь і про все» - так звана «Молитва на старість», яка найчастіше приписується знаменитому французькому проповідника Франциску Сальському (1567-1622), а іноді і Фоми Аквінського (1226-1274). Насправді вона з'явилася не так вже давно. «Господи, спаси мене від людини, який ніколи не помиляється, а також від людини, який двічі робить одну і ту ж помилку».
  • Ця молитва приписується американському лікарю Вільяму Мейо (1861-1939). «Господи, допоможи мені відшукати Твою правду і вбережи мене від тих, хто вже знайшов її!»
  • А ось схожа - «Молитва оптинских старця» «Господи, дай мені з душевним спокоєм зустріти все, що принесе мені цей день. Дай мені цілком віддатися волі Твоїй Святій. Під всяку годину цього дня у всьому настав і підтримай мене. Які б я не отримував звістки протягом дня, навчи мене прийняти їх зі спокійною душею і твердим переконанням, що на все Твоя свята воля. У всіх моїх словах і ділах керуй моїми думками і почуттями. У всіх непередбачених випадках не дай мені забути, що все послано Тобою. Навчи мене прямо й розумно діяти з кожним членом сім'ї моєї, нікого не бентежачи і не засмучуючи. Господи, дай мені силу перенести втому наступаючого дня і всі події протягом дня. Керуй моєю волею і навчи мене молитися, вірити, сподіватися, терпіти, прощати і любити. Амінь».

 
Отримайте додаткову знижку 5% на всі Zippo. Промокод: 555666