Запальнички Zippo. Історія

  • 11 вересня 2017 15:14:53
  • Відгуки : 0
  • Переглядів: 158
  • 0
 Історія створення запальнички Zippo дуже цікава. У 1932 році в місті Бредфорд ( Америка) молода людина на ім'я Джордж Блейсделл, який був одним із власників фірми, що виробляє просте устаткування для добування нафти, розмовляючи зі своїм другом, зауважив, що той насилу намагається відкрити свою запальничку і прикурити.
          Саме цей момент став поворотним у долі Джорджа. Він вирішив зайнятися виробництвом запальничок, але таких, які будуть дуже надійними і якісними. Для цього він удосконалив австрійську модель запальнички, яку взяв за основу. Він зменшив її розміри (можна було тримати в долоні), зробив так, щоб відкривати і закривати кришку зручно було однією рукою, корпус змінив на хромований, попрацював над коліщатком і кременем.
          Назва «Zippo» пішло від слова «зіпер», яким у той час називали ковзаючу блискавку, що тільки з'явилася. Блейсделл так імпонувало звучання цього слова, що й власний виріб він вирішив назвати схожим словом. Запальничка вийшла дуже якісної і надійної, справи пішли вгору буквально відразу. І по сьогоднішній день якість продукції компанії «Zippo» залишається таким же високим.
Запальнички Zippo практично зберегли свій первісний вигляд, але деякі моделі видозмінилися, в них додалося фарб, блиску, витонченості. Стали випускати спеціальні тематичні та колекційні моделі. Всі запальнички, починаючи з найперших, позначені спеціальним штампом на денці з фірмовим знаком і датою випуску. Деякі можуть також містити інформацію про матеріал, з якого зроблені запальнички або інші дані. Саме цей штамп є ознакою того, що виріб справжнє.
          Виготовляються звичайні запальнички даної фірми з різних сплавів (мідних, латунних, хромонікелевих). Є також моделі, зроблені з дорогоцінних матеріалів (золота, срібла), титану або міді. Крім того, бувають вироби, які оброблені деревом, шкірою та іншими декоративними матеріалами. За час свого існування фірма заслужила довіру і пошану, тому по праву є символом якості та надійності для американців. Вироби фірми часто згадуються і використовуються у фільмах.
          Створено спеціальний музей , де зібрані запальнички Zippo, починаючи з найперших моделей і закінчуючи сучасними. І всі вони працюють по сьогоднішній день. А за підрахунками фахівців до 2007 року (75 -річний ювілей фірми) вже було випущено близько 450 мільйонів запальничок.

Автор: Егор Филиппов