Запальнички Zippo - Походження напису

  • 11 вересня 2017 15:07:07
  • Відгуки : 0
  • Переглядів: 295
  • 0
У нас виникли питання, чому компанія Zippo (Зиппо) використає ті або інші написи або малюнки? І ми вирішили поділитися з вами, що означають вони й чому вони зображені на корпусі запальнички Zippo. Почнемо ми свою серію статей з таких моделей як, Zippo 28458 й Zippo 200.114. Нам здався цікавим текст на цих моделях й от що ми знайшли про нього.
   У довідниках, цитат і виречень англосаксонських країн, де ця молитва дуже популярна, як указують багато мемуаристів, вона висіла над робочим столом президента США Джона Кеннеді, її також приписують й американському теологові Рейнхольду Нибуру (1892-1971) Цю молитву, що вважають своєї, не тільки прихильники самих різних конфесій, але навіть невіруючі. По-англійському неї йменують Serenity Prayer - «Молитва про спокій духу». От один з її варіантів: «Господи, дай мені спокій духу, щоб прийняти те, чого я не можу змінити, дай мені мужність змінити те, що я можу змінити, і дай мені мудрість відрізнити одне від іншого». Кому її тільки не приписували - і Франциску Ассизскому, і оптинским старцям, і хасидическому рабби Аврааму-Малаху, і Курту Воннегуту. Чому Воннегуту - саме зрозуміло. В 1970 році в «Новому світі» з'явився переклад його роману «Бойня номер п'ять, або Хрестовий похід дітей» (1968). Тут згадувалася молитва, що висіла в кабінеті Біллі Пілігрима, головного героя роману. Цитата з роману: «Багато пацієнтів, що бачили молитву на стінці в Біллі, потім говорили йому, що вона і їх дуже підтримала. Звучала молитва так: «ГОСПОДИ, ДАЙ МЕНІ ЩИРОСЕРДЕЧНИЙ СПОКІЙ, ЩОБ ПРИЙМАТИ ТЕ, ЧОГО Я НЕ МОЖУ ЗМІНИТИ, МУЖНІСТЬ - ЗМІНЮВАТИ ТЕ, ЩО МОЖУ, І МУДРІСТЬ - ЗАВЖДИ ВІДРІЗНЯТИ ОДНЕ ВІД ІНШОГО»
   Також існує версія, що вперше вона з'явилася в пресі 12 липня 1942 року, коли «Нью-Йорк таймс» помістила лист читача, що запитувала, звідки ця молитва узялася. Тільки її початок виглядав трохи інакше; замість «дай мені спокій духу - «дай мені терпіння». 1 серпня інший читач «Нью-Йорк таймс» повідомив, що молитву склав американський проповідник-протестант Рейнхольд Нибур (1892-1971). Цю версію нині можна вважати доведеної. В усному варіанті молитва Нибура з'явилася в 1930-х роках, а широке поширення одержала в роки другої світової війни. Тоді ж її взяли на озброєння «Анонімні алкоголіки». У Німеччині, молитва Нибура, приписувалася німецькому богословові Карлу Фрідріху Этингеру (K.F. Oetinger, 1702-1782). Отут вийшло непорозуміння. Справа в тому, що її переклад на німецький був опублікований в 1951 році під псевдонімом «Фрідріх Этингер». Цей псевдонім належав пасторові Теодору Вільгельму; сам він одержав текст молитви від канадських друзів в 1946 році. Наскільки оригінальна молитва Нибура? Беруся затверджувати, що до Нибура вона ніде не зустрічалася. Виключення становить лише її початок. Уже Гораций писав: «Важко! Але легше знести терпляче те, чого змінити не можна»
Нечувана популярність молитви Нибура привела до появи її пародійних переробок. Найбільш відома з них порівняно нова молитва офісного працівника «Господи, дай мені спокій духу, щоб прийняти те, чого я не можу змінити; дай мені мужність змінити те, що мені не по вдачі; і дай мені мудрість сховати тіла тих, кого я вб'ю сьогодні, тому що вони дістали мене. А ще допоможи мені, Господи, бути обережним і не наступати на чужі ноги, тому що над ними можуть бути задницы, які мені оведеться цілувати завтра».
   От ще трохи «неканонічних» молитов:
«Господи, відгороди мене від бажання висловлюватися завжди, скрізь і про всім»- так називана «Молитва на старість», що найчастіше приписується знаменитому французькому проповідникові Франциску Сальскому (1567-1622), а іноді й Фомі Аквінському (1226-1274). Насправді вона з'явилася не так вуж давно. «Господи, урятуй мене від людини, що ніколи не помиляється, а також від людини, що двічі робить ту саму помилку».
Ця молитва приписується американському лікареві Вільяму Мейо (1861-1939). «Господи, допоможи мені відшукати Твою істину й убережи мене від тих, хто вже знайшов її!»
   А от схожа - МОЛИТВА ОПТИНСКИХ СТАРЦІВ
 «Господи, дай мені із щиросердечним спокоєм зустріти все, що принесе мені наступаючий день.
Дай мені цілком зрадитися волі Твоєї Святої.
У всяку годину цього дня у всьому настав і підтримай мене. Які б я не одержував звістки протягом дня, навчи мене прийняти їх зі спокійної душою й твердим переконанням, що на все Твоя Свята воля. У всіх моїх словах і справах керуй моїми думками й почуттями. У всіх непередбачених випадках не дай мені забути, що всі ниспослано Тобою. Навчи мене прямо й розумно діяти з кожним членом родини моєї, нікого не бентежачи й не засмучуючи. Господи, дай мені чинність перенести стомлення наступаючого дня й всі події протягом дня. Керуй моею волею й навчи мене молитися, вірити, сподіватися, терпіти, прощати й любити. Амінь.»